ALT Q vytvořil WhatsApp skupinu pro rychlé zveřejnění aktualit. Naskenováním QR kódu se jednoduše připojíte.

Mezinárodní Vánoční klinika v Portoroži 26.12. - 30.12.

Vhodné pro závodníky Optimistu všech úrovní, kteří se chtějí zlepšit pod vedením 3 zahraničních trenérů a široké mezinárodní účasti, SLO, ITA, MLT, AUT, CZE...

Fenomenální úspěch na Hallowen cupu

Je za námi Halloween cup, první kvalifikační závod na ME/MS 2022 a tým českých Optimistů ukázal, že kvalitní tréninková příprava na moři a Gardě nese své ovoce.

Musím vyzdvihnout Jirku Tomeše, který předvedl velmi vyrovnané výsledky, které ho vynesly na celkové 3. místo a tím ukázal, že je naprosto konkurenceschopný svým soupeřům, se kterými letos dříve bojoval na MS. Předjel 4 závodníky, kteří na letošním MS byli v TOP 20. Jeho vyhraná 7. rozjížďka závodu byla parádní třešničkou. Jsem opravdu ráda, že po 9 letech je opět někdo na Optimistu, kdo si na Gardě stoupl na podium celkového pořadí!

Tomáš Peterka měl velice krásný start regaty, v prvním dnu si připsal 8. a 2. místo, kdy jednička byla téměř na dosah. S celkovým 31. místem jsem u Tomáše velice spokojena, je u něj vidět obrovské zlepšení a mentální vyzrání.

I Beata Dokoupilová měla blízko k tomu se blýsknout. S vyrovnaným výsledky se držela na podiu v celkové kategorii děvčat, bohužel předčasný start poslední den ji vzdálil, ale 8. místo v děvčatech a celkové 39. místo je skvělý výsledek a já u Bey konečně cítím zavodnické sebevědomí!

Dále byl ve zlaté skupině i Jeremiáš Přikryl na 69. místě a František Burda na 73. místě.

Je třeba ale vyzdvihnout i závodníky z dalších skupin, kteří bojovali a viditelně se během sezóny zlepšují.

Do stříbrné skupiny na celkovém 130. místě se probojoval Lukáš Krč, 135. místo vybojoval Patrick Štafa. 157. místo patří Karolíně Lojkové, která si ve finálové rozjíždce dojela pro 6. místo. 169. se umístil Jan Valenta, který měl předčasný start ve finálové rozjíždce. Ve stříbrné skupině závodil i Jan Škoda, celkově na 206. pozici.

Bronzovou skupinu ovládla Liliana Dymaková a 9. místem ve finálové rozjíždce si potvrdila vítězství a celkové 218. místo. Vláďa Kováč také bojoval v poslední rozjíždce o přední pozice a cíl protnul na 4. místě, celkové 223. místo a 6. v bronzu je také posun vpřed.

Richardovi Kováčovi se nevyvedla kvalifikace závodu a do finále nastoupil v emeraldové skupině. Známkou toho, že tam nepatří bylo suverénní vítězství rozjížďky s obrovským náskokem. Bohužel z této rozjížďky byl nakonec předčasný start.

Bylo úžasné sledovat, jak velmi blízko byla většina závodníků, se kterými trávím posledních pár sezón na vodě skvělým dojezdům či dokonce výhrám v jednotlivých rozjížďkách. Jakýkoliv dojezd do TOP10 v rozjíždce, kdy ve skupině je 110 lodí, mne neuvěřitelně těší a vidím, že se každým dnem stráveným na vodě moji svěřenci zlepšují. U mnoha závodníků jde o obrovský posun a v porovnání s loňským rokem postup o jednu až dvě skupiny vpřed! Nám totiž nestačí cíl "hlavně neskončit v emeraldové".

Příští rok čekám ještě větší bomby!

Celkem se regaty zúčastnilo 44 českých Optimistů a přijeli i někteří klubový trenéři s týmy. Jsem moc ráda, že je vůle mladé jachtaře posouvat dál a umožnit jim sbírání zkušeností ze zahraničních vod a závodů. Pro budoucnost jachtařů jsou tyto zkušenosti totiž hodně důležité!