google-site-verification=DEX8-l-wo1fL-1VYuTRm2gpcG4MiiJnGBizj7Hle6v4

Sportovní středisko mládeže

Nikol závodila na lodní třídě Optimist od 9-15 let. V roce 2011

se umístila na 4. místě na mistroství Evropy v Portugalsku. Tento výsledek je doposud nejlepším umístěním pro české Optimisty

v zahraničí. Po Optimistu Nikol závodila na lodních třídách Evropa, RS Feva, 29er a jezdila i na 49er FX. Nyní je Nikol reprezentační trenérkou pro Sportovní středisko mládeže do 15 let.

Karolína Lojková

Adéla Rabasová

S jachtingem jsem začala v roce 2015 od svých osmi let. Můj první závod byl na Mohelnickém rybníku. Mým největším úspěchem je 2.místo v celkovém pořadí na MČR v roce 2018 a 3. místo v roce 2019.V roce 2018 jsem byla vybrána do reprezentace. A rok poté jsem se v roce 2019 účastnila ME ve Francii. Dále se věnuji od pěti let hře na housle a ráda lyžuji. Jsem učenlivá, vytrvalá a soustředěná Na jachtingu mně nejvíce baví jízda na vlnách a setkávání se s kamarády. Užívám si také, že můžu cestovat a být v přírodě.

Kristýna Flosmanová

K jachtingu mě přivedla moje mamka, kdy jsem začala ve svých 8 letech, ale dala jsem přednost fotbalu a atletice, poté jsem se ve svých 11 letech vrátila zpět k jachtingu. Můj
čtvrtý závod hned bylo MČR, kde jsem se umístila na 32. místě. V následujícím roce jsem začala jezdit pohárové závody po České
republice. Od roku 2018 jsem součástí týmu SpS se kterým jezdím na závody do zahraničí. K těmto závodům jsem připojila i účast na Mistrovství Evropy 2019 ve Francii. Charakterizovala bych se jako ambiciózní, svědomitá, přátelská, skromná, odvážná a sebejistá.

Lukáš Kraus

S jachtingem jsem začal v roce 2014 společně s bráchou Tobiášem. Sport mě vždycky moc bavil. Závodně lyžuji, hrál jsem tenis a v současnosti se věnuji atletice. Baví mě se zlepšovat. Jachting mi ukázal, že se dá dokázat i to v co jsem nevěřil, když se soustředím, mám vše připravené a v hlavě vše srovnané (to je někdy dost složité).

Na jachtingu se mi líbí, že spojuje hodně schopností dohromady (technika, myšlení, předvídavost, fyzička). Po letošním ME Optimist, vím, že možné je všechno, akorát to chce trpělivost a soustředění. Skončil jsem na 39. místě, ale pocit z toho dojet ve zlaté na 3. a 6. místě byl fantastický.

Zuzana Tlapáková

Na optimistu závodím za SK Štětí od 8 let. Pod vedením Martina Žižky jsem v loňském roce prožila svou nejúspěšnější sezónu. Vyhrála jsem pohár České republiky v mladších žákyních a vybojovala 2. místo jako mladší žačka na mistrovství ČR Q. Bydlím v Jizerských horách a ve volném čase ráda jezdím na kole, surfuji a v zimě závodně lyžuji v akrobatickém sjezdu v boulích. 

Jsem houževnatá, statečná a vytrvalá

Na jachtingu mě nejvíce baví super parta kamarádů a možnost překonávat sama sebe. 

František Burda

V 5 letech jsem seděl poprvé v Optimistu na Máchově jezeře. Jachting mě učaroval natolik, že o rok později, na téže vodě, jsem zkusil své první závody. Po malých krůčcích jsem sbíral zkušenosti, které jsem plně rozvinul v sezóně 2018, kdy jsem byl zařazen do družstva SPS. Mezi největší úspěchy řadím 1. místo na Mistrovství Polska do 9 let (2019), celkové 2. místo na Mistrovství České republiky v mladších žácích (2019) V současné době sbírám cenné zkušenosti zejména na zahraničních závodech, hlavně na velkých vodách, ale i na moři. Hodně si cením 13. a 17. místa na závodech na Lago di Garda. Na jachtění mě baví nejvíce mořské vlny, silný vítr, pravidla jachtingu, závodění, taktizování, volnost rozhodování a super kamarádi na břehu. Kromě jachtingu se věnuji i závodnímu alpskému lyžování, snowboardingu a běžkám. Jsem bojovník na vodě a kamarád na břehu.

Linda Dokoupilová

Jmenuji se Linda a je mi 13 let. Jachting jsem začala dělat od svých 10. Jezdím na lodní třídě Optimist. Trénuji na Brněnské přehradě, kde jsem jela i první závody. Mým největším úspěchem je celkové 3. místo v pohárovém závodě ALT Optimist na Velkém Dářku a pravidelné umísťování do první desítky v rámci republiky, 33.místo na CSC CUP v Chorvatsku, 150.místo na mistrovství Polska a 63.místo na Mistrovství světa v lodní třídě RS FEVA. Na jachtingu mě nejvíc baví jízda ve skluzu. Mezi mé další koníčky patří krasobruslení, které dělám závodně a četba. Myslím, že jsem soutěživá a ráda zkouším něco nového.

Beáta Dokoupilová

Jmenuji se Beáta je mi 11let, jezdím na Optimistu od svých 8let. Jsem z Brna, kde trénuji a závodím nejčastěji a jezdím po celé republice i na moři v zahraničí. Mým největším úspěchem je 1.místo v pohárovém závodě region Morava v Brně a pravidelné umístění do 10. místa v České republice,

2. místo v mladších žačkách na CSC CUP

v Chorvatsku a 146. místo na Mistrovství světa v lodní třídě RS FEVA. V jachtingu mě nejvíc baví jezdit na moři ve vlnách na zaďák. Závodně plavu a běhám. Ráda se směju a chci se toho hodně naučit.

Matyáš Ráža

Závodím od mých 6 let, tedy 5 let trénuji a závodím na Optimistu. Každým rokem jsem se postupně učil. Mým nejlepším úspěchem, je přijmutí do SPS teamu od roku 2018. Jachting mi přijde jako nádherný sport který si nemůžu nechat ujít. Jsem spolehlivý a kamarádský. Na jachtingu mě baví nejvíce bočáky v silném větru,
stoupačky ve středním větru, zaďáky s halzama a starty. 

Barbora Valenová

Na lodi Optimist závodím 5 let. Jachting mě baví a ráda jezdím na moři. Líbí se mi velké námořní závodní plachetnice i velké dopravní lodě. Chodím na Gymnázium, hraji na housle a když je čas, tak taky ráda jezdím na kole, lezu a lyžuji. V roce 2017 jsem získala v LT Optimist 3.místo na MČR v mladších žačkách a účastnila se letní ODM 2017 na RS Feva za Olomoucký kraj. Sezóna 2019 pro mě byla nejúspěšnější. Získala jsem titul Mistrině ČR LT Optimist v mladších žačkách, vyhrála celkově Moravský pohár ALT Q i Krajský přebor Olomouckého kraje. Jsem cílevědomá a mám ráda legraci. Na jachtingu mě nejvíce baví jezdit na vlnách i v silném větru

a taky poznávat nová místa a kamarády kolem lodí.

Klára Chalupníková

K jachtingu mě přivedli rodiče. Jedzit na Optimistu jsem začala v Jachtklubu Brno a na Brněnské přehradě jsem také jela své první závody. V roce 2017 jsem začala jezdit na pohárové závody i na jiné přehrady. V letošním roce jsem také začala jezdit na windsurfingu BIC Techno 293, na kterém bych chtěla po Optimistu pokračovat v závodění. Na jachtingu mě nejvíce baví vítr kamarád, čistá voda a když dobře zajedu. Jsem snaživá a pozorná, někdy ale moc opatrná. Mezi mé další záliby patří sjezdové lyžování a cyklistika.

Mým doposud nejlepším výsledkem je 2. místo v kategorii mladší žačky na MČR Optimist 2019

Nikol Staňková

Reprezentační trenérka

Jeremiáš Přikryl

Okolo jachtingu se pohybuji od narození, protože jsem s mým starším bratrem cestoval po závodech a soustředěních na Laseru, kde jsem začal se svým tátou první kroky na Optimistu asi od mých pěti let. Můj první závod jsem odjel v devíti letech. Od roku 2018 jsem začal závodit na větších závodech a v zahraničí. Dosavadní
největší úspěchy jsou 1. místo v mladších žácích na MČR 2019 a 5. místo celkově z 92 lodí, a nejlepší výsledek v zahraničí je 39. místo ze 173 lodí na VI. Optimist Helloween Cup v Torbole. Své největší úspěchy teprve očekávám.
Jsem přátelský, občas paličatý a zarputilý.

Závodím už 5 let, ale u jachtingu jsem od mala, rodiče jsou aktivní závodníci. Mojí závodní premiéru jsem měla v září 2015 na Borůvkové regatě na Lipně. Bohužel foukal silný vítr, tak se mi nepodařilo rozjížďky dokončit. Největší závodní zážitky mám z dětské Olympiády v Brně, kde jsem skončila 9. a také z prvních závodů na moři v Dziwnově, kde foukal hodně silný vítr. Nejlépe se mi povedl pohárový závod na domácím Lipně, v září 2017, kdy jsem vyhrála kategorii mladší žákyně a celkově jsem byla 8. Mám radost z toho že se mi loni podařilo dostat do reprezentace a můžu se tak účastnit tréninků na moři. Na jachtingu mě baví, že není jenom o síle, ale musí se u něj přemýšlet, umět techniku, taktiku a mít cit pro vítr. A taky parta kamarádů, se kterými závodím. Letos jsem nastoupila na osmileté gymnázium v Českých Budějovicích. Můj klub je JK Černá v Pošumaví na Lipně. Mám brášku Kubíka, který letos také začal závodit.

Vojtěch Tlapák

Na optimistu závodím za SK Štětí od 10 let. Pod vedením Martina Žižky jsem v loňském roce prožil svou nejúspěšnější sezónu. Vyhrál jsem pohár České republiky ve starších žácích a získal spolu s Tiborem a Adamem titul Mistra ČR v teamrace. Bydlím v Jizerských horách a ve volném čase rád jezdím v terénu na kole, surfuji a v zimě lyžuji. 

Jsem obratný, hravý a přátelský.

Na jachtingu mě nejvíce baví svoboda při rozhodování na vodě a moji kamarádi.