top of page

Sportovní středisko mládeže

Snímek obrazovky 2023-01-10 v 12.19.16.png

Jakub Halouzka

Reprezentační trenér

Od šesti let jsem závodně lyžoval v alpských disciplínách za Ski klub Victoria Brno. Ve dvanácti jsem se na lyžích zúčastnil i Zimní olympiády dětí mládeže (Liberec 2010). Jelikož mi ale na svahu byla vždycky zima, začal jsem se od roku 2008 spolu se starším bratrem věnovat také jachtingu. Oba jsme začali jezdit na Optimistu za Jachtklub Brno. Po nějaké době nás jachting pohltil natolik, že jsme s mu dali před lyžováním přednost. Na Optimistu jsem se mimo jiné zúčastnil i tří mistrovství Evropy (2010-2012). Od druhé poloviny roku 2012 jsem pak začal závodit na třídě ILCA (dříve Laser). Poprvé jsem vyhrál evropský pohár na ILCA 4 v roce 2013. Několikrát jsem také vyhrál MČR na ILCA 4 a ILCA 6. V roce 2016 jsem vybojoval 20. místo z 68 států na Youth Worlds v Malajsii. V letech 2015 až 2022 jsem byl členem reprezentačního družstva ČSJ. V roce 2020 a 2022 jsem vyhrál MČR na olympijské třídě ILCA 7. Od roku 2023 jsem pak dostal na starosti další generaci opťáků v rámci sportovního střediska mládeže.

SPS Team A

Fotka na medailonek Lili Dymáková.jpg

Liliana Dymáková

Na Optimistu jezdím od 7 let. Jezdila jsem se svým starším bratrem na závody po českých vodách. K jachtingu mě přivedl můj táta. Svůj první velký závod v zahraničí jsem jela v roce 2019 v Polsku. Nejvíce mě baví jezdit na boční vítr ve skluzu. Můj největší úspěch zatím 3.místo za starší žačky na pohárovém závodě v roce 2021 na Nových Mlýnech a 2.místo za mladší žačky na MČR 2021 na Nových Mlýnech. Sezóna 2022 začala dobře odjetými nominačními závody na MS a ME. Vybrala jsem si účast na ME, což byla moje první účast na takovémto závodě. V konečném pořadí Českého poháru jsem se umístila na 11. místě a na MČR na Nechranicích jsem se umístila na 3. místě za starší žačky.

skorka.jpg

Anna Skořepová

Protože jsem dcera jachtařky Evy Skořepové, k jachtingu jsem se dostala prakticky od narození. Ve 3 letech jsem poprvé seděla na Optimistu, od 5 let se pravidelně účastním všech soustředění Českého Yacht Klubu, za který na Optimistu závodím. V 6 letech jsem v roce 2018 na jaře v Praze na Vltavě jela svůj první závod.

Sezona 2023 se mi mimořádně povedla, vyhrála jsem mistrovství i Pohár ČR nejen v kategorii mladších dívek, ale i celkově. Díky tomu jsem byla zařazena do Winner Teamu. V kategorii U12 jsem také vyhrála mistrovství Rakouska, byla osmá na Dutch Youth Regattě a druhá dívka na Split Quantum Winter Regattě.

Stejně jako máma jsem také členem Jachtklubu Toušeň, za který jsem jela několik závodů na Cadetu včetně mistrovství ČR. Mám ráda i námořní jachting, již jsem uplula 1 850 námořních mil. Dvakrát jsem byla nejmladším účastníkem Velikonoční regaty, což je největší český námořní offshore závod v Chorvatsku. 

Kromě jachtingu ráda lyžuji a hraji golf. Studuji na Základní jazykové škole Emy Destinnové v Praze 6.

Obrázek1.jpg

Tereza Chlumská

Jachtingu jsem se začala věnovat ve svých šesti letech na Máchově jezeře, chvíli po tom, co se mi tento sport zalíbil u mého bratra. 

A protože Johan se jachtingu věnuje celý svůj život, bylo rozhodnuto. 

Moc mě na tom baví, že jachting se dá dělat v každém věku, nikdy to nekončí, vždy se můžeš víc a víc zdokonalovat. 

A samozřejmě – parta těch nejlepších kamarádů. 

Mám ráda výzvy a jsem sporťák tělem i duší, a tak mě nejvíce baví jízda v silném větru. 

Protože voda je živel, který prostě miluju, kromě jachtingu se věnuji také plavání a duatlonu.

grodl.jpg

Tomáš Grodl

 

Dřív jsem zkoušel různé sporty, které mi i šly, ale nikde to nebylo ono. Jednou mi mamka nabídla, že si můžu na Dářku vyzkoušet jachting. Jak jsem sedl do lodě, hned jsem věděl, že tohle je sport pro mě. Tak jsem se stal prvním jachtařem v naší rodině.

První závod jsem jel na své domovské vodě10.7.2021. Ten rok jsem byl ještě na Seči, na Lipně, na Nechranicích, na Rozkoši a na MČR na Nových Mlýnech. Sezónu jsem zakončil Halloween Cupem na Gardě. Další rok jsem začal jezdit do zahraničí na moře. Letos se mi podařilo kvalifikovat se na ME do Řecka, kde jsem vyhrál 2 finálové rozjížďky a přivezl si bronzovou medaili z bronzové skupiny. V lodní třídě Optimist držím titul přeborníka kraje Vysočina, který budu v létě 2024 reprezentovat na Olympiádě dětí a mládeže.

Kromě jachtingu jezdím rád na free-stylové koloběžce, na kole a v zimě na lyžích.

Významné aktuální výsledky:

3. místo v bronzové skupině na Optimist European Championship 2023 Thessaloniki, Greece (celkově 113. místo z 166 lodí)

1. místo v bronzové skupině na Ora Cup Ora 2023 Arco, Lago di Garda, Itálie (celkově 179. místo z 444 lodí)

3. místo na MČR team race 2023 „O krále Prahy“

97. místo (z 430 lodí) na St. Nicholas Regatta 2023, Pula, Chorvatsko

7832-2.jpg

Vladimír Kováč

Narodil jsem se do rodiny jachtařů i nejachtařů. K jachtingu mě přivedla rodina. Jednoho dne mě děda, taťka a brácha posadili na Opťáka a už to bylo. Tehdy jsem se zamiloval do jachtingu. Na Optimistu jsem začal jezdit ve 4 letech. Když jsme s bráchou poprvé jeli na lodi sami, tak jsme sjeli do křoví a museli čekat, až nás táta s dědou zachrání.Začal jsem závodit v roce 2017. Od svých 5 let pravidelně jezdím na soustředění na Velkém Dářku.Moje největší úspěchy jsou 1. místo v Českém poháru ml. žáci, 1. místo v Moravském poháru celkově a 1. místo v Interpoháru 2021. Na jachtingu mě nejvíc baví to, že cestujeme po Evropě a taky super kamarádi.

fotka na medailonek Patrick Štafa_edited

Patrik Štafa

Táta mi v 6 letech ukázal první lodě, vítr a vodu. S tímto vším, jsem postupem času, také získal skvělou novou rodinu, lidi, kteří také mají rádi jachtaření a kteřími pomáhají se zlepšovat v tom, co mám rád. Mám super zázemí v klubu, nej trenéra a také skvělé partnery. Pár pohárů, cen a medailí na poličce sice mám, ale nejdůležitější je, že můžu cestovat, užívat si větru, sluníčka a dělat jeden z nejlepších sportů na světě. A největší ůspěch? Ten teprve přijde.

Snímek obrazovky 2023-02-01 v 18.35.32.png

David Hrubý

Jmenuju se David, ale tak mi říká jen učitelka, když zlobím. Jinak jsem prostě Dáda. Na Optíku jsem začal v šesti letech, když mě vzal Pavel Schwarz do ČYKu o rok dřív, než normálně přijímají. A hned jsem se do toho pustil. 

První rok jsem se asi 65x převrátil a táta už se docela zlobil. Divili se, co pořád dělám. Někdy mi bylo trochu horko, někdy jsem chtěl, aby byla trochu sranda a hlavně jsem jezdil pořád na limitu :-) ! No a pak přišel první závod a já byl úplně poslední... Tak to už nikdy nechci zažít. Loni už jsem to docela začal chápat a vyjel jsem několik závodů na bedně na Gardě. Hlavně konec roku byl Mega Super. Vyhrál jsem titul na Nechra a konečně vyhrál na Gardě!!! To bylo úplně nejvíc. Na jachtingu miluju silný vítr a závody. A večer po rozjížďkách, když se mi to povedlo a jen si tam tak blbneme. A nesnáším balení a dlouhý cesty domů a pak jít do školy. A nejvíc nesnáším ty strašný breefingy po dojetí. Už chceme jít lumpačit, mám žízeň a musím poslouchat, jak nějaká holčička hezky objela bójku ale ošklivě vyvažovala. 

A někdo zase hezky vyvažoval, ale jel někam jinam. Tak to je fakt otrava. 

Teď závodím za Nechranice. Můžu tam s tátou skvělě trénovat manévry a tak. To je hrozně dobrý, ale potřeboval bych tam nějaký rychlý a silný soupeře. A to nemám. Tak trénuju s Italskýma dětma na Gardě před závodama. 

Dělám ještě pětiboj za Duklu Praha a chci jezdit hodně vepředu na Optíku na moři a na Gardě.

Kuba Lojka fotka medailonek.jpg

Jakub Lojka

Marek Štolba fotka medailonek.jpg

Marek Štolba

K jachtingu mě přivedla moje mamka, která také závodila na Optimistu a poté na Evropě. 

Poprvé jsem seděl na lodi ve svých pěti letech na Lipně, kde měla moje sestra soustředění. 

První závody jsem jel v sedmi letech, a to rovnou velký pohár ČR na Lipně. Můj druhý závod 

bylo Mistrovství republiky. Kromě jachtingu hraji fotbal a tenis. V zimě rád jezdím na 

snowboardu i na lyžích. Také se učím jezdit na windsurfingu. 

Z mých úspěchů bych zmínil 2. místo v mladších žácích ve velkém poháru ČR 2021, 

1.místo celkově v mladších žácích ve velkém poháru ČR 2022. Nejvíce si však cením mého 

úspěchu na Halloween regatě na Gardě , kde jsem se probojoval do zlaté skupiny a obsadil 

86 místo. Můj první zahraniční závod jsem jel na jaře roku 2021 v Medulinu v Chorvatsku.

Jachtingu se věnuji od mala, na Optimistu závodím od 7 let. 

Mým zatím největším úspěchem je vítězství v poháru Čechy a druhé místo ve velkém poháru Optimist za rok 2022. Na jachtingu mě nejvíc baví parta kamarádů a že se podívám na různá nová místa. 

Kromě jachtingu trénuji a hraji hokej a v zimě hlavně závodně lyžuji.

SPS Team B

berntova_edited.jpg

Ela Berntová

Když jsem se narodila, byl můj děda zrovna na cestě kolem světa, na své plachetnici Sayonara. Rodiče mě pokřtili vodou z oceánu na mysu Dobré naděje, když tam dědeček doplul z Austrálie. Moře a lodě mě odmalička provázejí životem, takže svezení na opťáku na Mácháči na sebe nenechalo dlouho čekat. Starší brácha byl ze začátku velkou oporou, časem mi loď padla do ruky a zadařilo se i na závodech. Mám toho hodně před sebou, na moři jsem závodila jen jednou a třeba pravidla nejsou moje silná stránka. Být součástí reprezentace je pro mě velká výzva, moc si toho cením, mám co zlepšovat a doufám, že nezklamu.

matilda.jpg

Matilda Košíková

Nenarodila jsem se do rodiny, kde by byl zrovna jachting populární. O jachtingu jsme se dozvěděli

přes tetu a jako první začal na optimistu jezdit můj bratranec, který stejně nakonec skončil. Já jsem

začala, když mi bylo osm, ale vydržela jsem jenom čtvrt roku. Dala jsem si cca dva a půlletou pauzu a

mezitím začal jezdit brácha. Když jsem viděla všechny ty závody, akce a soustředění, na které brácha

jezdil, tak jsem začala pochybovat o mém konci s jachtingem. Našla jsem si v klubu i kamarády, takže

jsem se rozhodla, že s tím znova začnu. Můj první závod byl na Vltavě týden potom, co jsem začala

jezdit. Za týden byl další závod a o týden později další. Mezitím mi táta oznámil, že za dva týdny jedu

na Gardu a upřímně jsem z toho byla docela v šoku. Už jezdím dva a půl roku a za mé největší

úspěchy považuji celkové 3. místo v poháru ČR, 4. místo na Mistrovství SR a několik beden

v celkovém pořadí na velkých pohárových závodech.

dorota.jpg

Dorota Graczová

S jachtingem jsem se seznámila v 9 letech díky rodičům, jsme přitom celkem nejachtařská rodina. Nejdříve jsem začala trénovat v Hlučíně a závodit na blízkých vodách na severní Moravě, později i větší závody po republice a už v roce 2021 jsem začala sbírat medaile závodech Moravského poháru. 

Ze záliby se stal sport spojený s touhou vítězit a v roce 2022 jsem se již účastnila i zahraničních závodů a soustředění s cílem jednou se stát součástí SPS týmu a závodit mezi nejlepšími ve velkém světě. 

Na jachtingu mám ráda samostatnost a svobodu, partu přátel na břehu, se kterými mohu cestovat u nás i v zahraničí. V rámci kondiční přípravy se věnuji lehké atletice a fyzické přípravě v posilovně. Ráda lyžuji, běhám a plavu. 

Moc děkuji Würth Industry s.r.o. za podporu, díky kterému se můžu v tomto krásném sportu dál posouvat.

Snímek obrazovky 2024-01-13 v 17.53.09.png

Hynek Dokoupil

Na lodi jezdím od 6 let, o rok později už jsem zkoušel první závody.  Plachtím nejraději na Brněnské  přehradě, kde mi to nejvíc jde. V roce 2020 už jsem objížděl závody po celé republice a  jel svoje první MČR.  Zatím mi vyhovují víc závody, kde míň fouká, ale učím se rychle. Loni se mi dařilo v mladších žácích a v Moravském poháru jsem stál na bedně i v celkovém pořadí. Dva menší závody se mi podařilo vyhrát. Začal jsem jezdit na Gardu i na moře do Sovinska a Chorvatska a už se těším, jak budu jezdit letos.

 

Největší úspěchy:

1. místo v mladších žácích v Moravském poháru 2022 (celkově 5.místo)

1. místo celkově  Bermuda cup 2022

1. místo celkově O Hanáckó klobásu 2022

2. místo celkově Hornická regata 2022

3. místo v mladších žácích Jarní Nechranice  - pohárový závod 2022

4.  místo v mladších žácích v Poháru ALT Optimist 2022

Snímek obrazovky 2024-01-13 v 17.54.35.png

Max Valenta

Úplně poprvé jsem na lodi seděl na podzim 2015, když začal na Opťáku trénovat můj starší brácha. Od toho byl krůček k tomu, abych začal jezdit sám a stal se členem závodního týmu YC CERE. 

Líbí se mi, jak loď klouže po vodě, baví mě závodit. Na soustředění a závodech si užívám i na břehu, baví mě cestovat a poznávat nová místa a setkávat se s dalšími závodníky a trenéry.

V loňském roce jsem se účastnil několika mezinárodních závodů nově v kategorii starších žáků, což byla zajímavá zkušenost, stejně tak jako účast na tréninku reprezentačního týmu. Líbilo se mi zvlášť v Holandsku, ale největším úspěchem bylo 1. místo na MČR Teamrace, pořádaném v našem klubu v Praze. 

Kromě jachtingu plavu, hraju tenis a v zimě také lyžuji. 

 1.místo MČR Teamrace 

21. místo MČR Optimist

hynekZ.jpg

Hynek Zákoucký

K jachtingu mě přivedl táta a brácha, když jsem hledal nějaký dlouhodobý sport, nejlépe nějaký spojený s vodou, rád rybařím. Poprvé jsem byl na lodi v roce 2021, když mi bylo 9 let. Jezdím za klub Český Yacht Klub. Na začátku mě to nebavilo, ale poznal jsem kamarády a motivace překonat staršího bráchu mě držela a začalo mě to bavit čím dál víc. Na jachtingu mě nejvíc baví ta parta kolem, soupeření s ostatními a cestování na nová místa. Moje největší úspěchy jsou dvakrát 2.místo v závodě teamrace O Krále Prahy, 9. místo na mistrovství Rakouska a 3. místo v mladších žácích v Bambusové Regatě. 

bottom of page