top of page

Sportovní středisko mládeže

Snímek obrazovky 2023-01-10 v 12.19.16.png

Jakub Halouzka

Reprezentační trenér

Od šesti let jsem závodně lyžoval v alpských disciplínách za Ski klub Victoria Brno. Ve dvanácti jsem se na lyžích zúčastnil i Zimní olympiády dětí mládeže (Liberec 2010). Jelikož mi ale na svahu byla vždycky zima, začal jsem se od roku 2008 spolu se starším bratrem věnovat také jachtingu. Oba jsme začali jezdit na Optimistu za Jachtklub Brno. Po nějaké době nás jachting pohltil natolik, že jsme s mu dali před lyžováním přednost. Na Optimistu jsem se mimo jiné zúčastnil i tří mistrovství Evropy (2010-2012). Od druhé poloviny roku 2012 jsem pak začal závodit na třídě ILCA (dříve Laser). Poprvé jsem vyhrál evropský pohár na ILCA 4 v roce 2013. Několikrát jsem také vyhrál MČR na ILCA 4 a ILCA 6. V roce 2016 jsem vybojoval 20. místo z 68 států na Youth Worlds v Malajsii. V letech 2015 až 2022 jsem byl členem reprezentačního družstva ČSJ. V roce 2020 a 2022 jsem vyhrál MČR na olympijské třídě ILCA 7. Od roku 2023 jsem pak dostal na starosti další generaci opťáků v rámci sportovního střediska mládeže.

Fotka na medailonek Lili Dymáková.jpg

Liliana Dymáková

Na Optimistu jezdím od 7 let. Jezdila jsem se svým starším bratrem na závody po českých vodách. K jachtingu mě přivedl můj táta. Svůj první velký závod v zahraničí jsem jela v roce 2019 v Polsku. Nejvíce mě baví jezdit na boční vítr ve skluzu. Můj největší úspěch zatím 3.místo za starší žačky na pohárovém závodě v roce 2021 na Nových Mlýnech a 2.místo za mladší žačky na MČR 2021 na Nových Mlýnech. Sezóna 2022 začala dobře odjetými nominačními závody na MS a ME. Vybrala jsem si účast na ME, což byla moje první účast na takovémto závodě. V konečném pořadí Českého poháru jsem se umístila na 11. místě a na MČR na Nechranicích jsem se umístila na 3. místě za starší žačky.

IMG-20230315-WA0000.jpg

Beáta Dokoupilová

"Jezdím na Optimistu od svých 8 let. Jsem z Jachtklubu Brno, kde trénuji. Jsem členem SPS. Závodím na jezerech po celé republice, ale i na moři. V jachtingu mě nejvíc baví poznávat nová místa, jezdit ve vlnách a bavit se s kamarády. Závodně plavu a běhám. V sezóně 2021 se mi dařilo a už se těším na další “ říká.

Mým největším úspěchem byla:

26.místo (170 lodí) Trofeo Marcello Campobasso XXVIII - Neapol 2022, Itálie

14.místo (247 lodí) 30th St. Nicolas cup - 3 dívka - Pula 2021, Chorvatsko

20.místo (211 lodí) CSC CUP - Mistrovství Chorvatska - 3.dívka - Medulin, Chorvatsko

63.místo (116 lodí) Mistrovství Evropy El Puerto de Santa Maria, Španělsko

2. místo celkově v poháru ALT Optimist 2021, 1.dívka

1. místo 2 x v pohárovém závodě a celkové 2. místo v poháru ALT Optimist v roce 2020,

2. místo celkově na Mistrovství České republiky 2020 

39. místo na Mistrovství Evropy 2020,

2. místo v mladších žačkách na CSC CUP v Chorvatsku 2018.

Fotka medailonek Tereza Chlumská.jpeg

Tereza Chlumská

Jachtingu jsem se začala věnovat ve svých šesti letech na Máchově jezeře, chvíli po tom, co se mi tento sport zalíbil u mého bratra. 

A protože Johan se jachtingu věnuje celý svůj život, bylo rozhodnuto. 

Moc mě na tom baví, že jachting se dá dělat v každém věku, nikdy to nekončí, vždy se můžeš víc a víc zdokonalovat. 

A samozřejmě – parta těch nejlepších kamarádů. 

Mám ráda výzvy a jsem sporťák tělem i duší, a tak mě nejvíce baví jízda v silném větru. 

Protože voda je živel, který prostě miluju, kromě jachtingu se věnuji také plavání, duatlonu a hraju badminton.

IMG_20191028_114108.jpg

Karolína Lojková

 

Jachtinku se věnuji už odnarození, ale závodit jsem začala až v 9. Mojí éru závodění odstartovala dětská olympiáda v roce 2017 kde jsem se umístila 9. , do SpS jsem se dostala o rok později. Na jachtinku mě nejvíce baví cestování a poznávání nových kamarádů. 

3.jpg

Julie Čaganová

Od 7 let jsem závodně dělala moderní gymnastiku. Kde jsem získala 3x titul MČR v estetické skupinové gymnastice. V 10 letech jsem ke gymnastice přidala jachting, ke kterému mě přivedl táta. Trénuji na Brněnské přehradě v Jachtklubu Brno. Na jachtingu mě baví jezdit ve skluzu na zadní vítr. Jezdit do zahraničí na moře, kde jsou velké vlny a silný vítr. V roce 2022 se mi také podařilo dostat na mistroství Evropy v Dánsku, což byla velká zkušenost. Svoji loňskou sezonu jsem zakončila vítězstvím s mým týmem MČR v team racingu

Anna-Skorepova.JPG

Anna Skořepová

Protože jsem dcera jachtařky Evy Skořepové, k jachtingu jsem se dostala prakticky od narození. Ve 3 letech jsem poprvé seděla na Optimistu, od 5 let se pravidelně účastním všech soustředění Českého Yacht Klubu, za který na Optimistu závodím. V 6 letech jsem v roce 2018 na jaře v Praze na Vltavě jela svůj první závod. Sezona 2022 se mi povedla, vyhrála jsem mistrovství i Pohár ČR v kategorii mladších dívek a celkově v mladších skončila v Poháru ČR třetí. 

 

Stejně jako máma jsem také členem Jachtklubu Toušeň, za který jsem jela několik závodů na Cadetu včetně mistrovství ČR. Mám ráda i námořní jachting, již jsem uplula 1 850 námořních mil. Dvakrát jsem byla nejmladším účastníkem Velikonoční regaty, což je největší český námořní offshore závod v Chorvatsku. 

 

Kromě jachtingu ráda lyžuji a hraji golf. Studuji na Základní jazykové škole Emy Destinnové v Praze 6.

7832-2.jpg

Vladimír Kováč

Narodil jsem se do rodiny jachtařů i nejachtařů. K jachtingu mě přivedla rodina. Jednoho dne mě děda, taťka a brácha posadili na Opťáka a už to bylo. Tehdy jsem se zamiloval do jachtingu. Na Optimistu jsem začal jezdit ve 4 letech. Když jsme s bráchou poprvé jeli na lodi sami, tak jsme sjeli do křoví a museli čekat, až nás táta s dědou zachrání.
Začal jsem závodit v roce 2017. 
Od svých 5 let pravidelně jezdím na soustředění na Velkém Dářku.
Moje největší úspěchy jsou 1. místo v Českém poháru ml. žáci, 1. místo v Moravském poháru celkově a 1. místo v Interpoháru 2021. Na jachtingu mě nejvíc baví to, že cestujeme po Evropě a taky super kamarádi.

Max_medailon.JPG

Max Valenta

IMG_20210205_123117.jpg

Jiří Tomeš

Jsem 1. jachtař v rodině, jezdím od dubna 2018, od 8mi let. Na jachtingu se mi líbí kromě balení úplně všechno. Skvělé je cestování, poznávání nových kamarádů a zajímavých lidí, většinou krásná příroda. Nejradši mám Gardu, tam se mi daří a můžu se potkat nejlepšími jachtaři na světě, také rád jezdím na moři. Účastnil jsem se ME 2020, MS 2021 i 2022. Od sezony 2020 se mi daří i na velkých zahraničních regatách. Každá rozjížďka je pro mě výzva, už vím, že když se daří i nedaří musím vždycky bojovat do konce. Miluju vítězství, ale musím umět i prohrávat, to je těžké, taky to je o štěstí a smůle. Bydlím na horách, závodně lyžuji, jezdím na běžkách, na horském kole, občas hraju tenis a chodím na horolezectví. Chci dobře reprezentovat Českou republiku a být jedním z nejlepších jachtařů.

Úplně poprvé jsem na lodi seděl, když začal na Opťáku trénovat můj starší brácha, na podzim 2015. O toho byl krůček k tomu, abych začal jezdit sám a stal se členem závodního týmu YC CERE. 

Líbí se mi, jak loď klouže po vodě, baví mě závodit. 

Na soustředění a závodech si užívám i na břehu, baví mě cestovat a poznávat nová místa a setkávat se s dalšími závodníky. 

Kromě jachtingu plavu, hraju tenis a v zimě také lyžuji. 

V loňském roce jsem měl možnost se jachtingu věnovat intenzivně. Účastnil jsem se několika mezinárodních závodů, v Portoroži jsem skončil ve stříbrné skupině (178. místo ze 450 lodí). Vyzkoušel si i stupně vítězů: 1. místo jako ml. žák na pohárovém závodě v Nechranicích, 3. místo jako ml. žák v MČR 2022, 3. místo v Lighthouse Cup na Máchově jezeře, 3. místo jako mladší žák na pohárovém závodě na Rozkoši a v McDonald’s Cup na Lipně a 3. ml. žák v poháru ALTu 2022. 

Letos se poprvé mohu účastnit tréninku s reprezentačním týmem a moc se na to těším.

Marek Štolba fotka medailonek.jpg

Marek Štolba

K jachtingu mě přivedla moje mamka, která také závodila na Optimistu a poté na Evropě. 

Poprvé jsem seděl na lodi ve svých pěti letech na Lipně, kde měla moje sestra soustředění. 

První závody jsem jel v sedmi letech, a to rovnou velký pohár ČR na Lipně. Můj druhý závod 

bylo Mistrovství republiky. Kromě jachtingu hraji fotbal a tenis. V zimě rád jezdím na 

snowboardu i na lyžích. Také se učím jezdit na windsurfingu. 

Z mých úspěchů bych zmínil 2. místo v mladších žácích ve velkém poháru ČR 2021, 

1.místo celkově v mladších žácích ve velkém poháru ČR 2022. Nejvíce si však cením mého 

úspěchu na Halloween regatě na Gardě , kde jsem se probojoval do zlaté skupiny a obsadil 

86 místo. Můj první zahraniční závod jsem jel na jaře roku 2021 v Medulinu v Chorvatsku.

Snímek obrazovky 2023-02-01 v 18.35.32.png

David Hrubý

Jmenuju se David, ale tak mi říká jen učitelka, když zlobím. Jinak jsem prostě Dáda. Na Optíku jsem začal v šesti letech, když mě vzal Pavel Schwarz do ČYKu o rok dřív, než normálně přijímají. A hned jsem se do toho pustil. 

První rok jsem se asi 65x převrátil a táta už se docela zlobil. Divili se, co pořád dělám. Někdy mi bylo trochu horko, někdy jsem chtěl, aby byla trochu sranda a hlavně jsem jezdil pořád na limitu :-) ! No a pak přišel první závod a já byl úplně poslední... Tak to už nikdy nechci zažít. Loni už jsem to docela začal chápat a vyjel jsem několik závodů na bedně na Gardě. Hlavně konec roku byl Mega Super. Vyhrál jsem titul na Nechra a konečně vyhrál na Gardě!!! To bylo úplně nejvíc. Na jachtingu miluju silný vítr a závody. A večer po rozjížďkách, když se mi to povedlo a jen si tam tak blbneme. A nesnáším balení a dlouhý cesty domů a pak jít do školy. A nejvíc nesnáším ty strašný breefingy po dojetí. Už chceme jít lumpačit, mám žízeň a musím poslouchat, jak nějaká holčička hezky objela bójku ale ošklivě vyvažovala. 

A někdo zase hezky vyvažoval, ale jel někam jinam. Tak to je fakt otrava. 

Teď závodím za Nechranice. Můžu tam s tátou skvělě trénovat manévry a tak. To je hrozně dobrý, ale potřeboval bych tam nějaký rychlý a silný soupeře. A to nemám. Tak trénuju s Italskýma dětma na Gardě před závodama. 

Dělám ještě pětiboj za Duklu Praha a chci jezdit hodně vepředu na Optíku na moři a na Gardě.

Kuba Lojka fotka medailonek.jpg

Jakub Lojka

Jachtingu se věnuji od mala, na Optimistu závodím od 7 let. 

Mým zatím největším úspěchem je vítězství v poháru Čechy a druhé místo ve velkém poháru Optimist za rok 2022. Na jachtingu mě nejvíc baví parta kamarádů a že se podívám na různá nová místa. 

Kromě jachtingu trénuji a hraji hokej a v zimě hlavně závodně lyžuji.

fotka na medailonek Patrick Štafa_edited

Patrik Štafa

Táta mi v 6 letech ukázal první lodě, vítr a vodu. S tímto vším, jsem postupem času, také získal skvělou novou rodinu, lidi, kteří také mají rádi jachtaření a kteřími pomáhají se zlepšovat v tom, co mám rád. Mám super zázemí v klubu, nej trenéra a také skvělé partnery. Pár pohárů, cen a medailí na poličce sice mám, ale nejdůležitější je, že můžu cestovat, užívat si větru, sluníčka a dělat jeden z nejlepších sportů na světě. A největší ůspěch? Ten teprve přijde.

Snímek obrazovky 2023-02-06 v 20.06.18.png

Václav Zákoucký

K jachtingu mě přivedl táta, když jsem hledal nějaký zajímavý a zábavný sport. Poprvé jsem na lodi jezdil od roku 2019 ve věku 8 let, jezdím na lodi optimist za Český Jacht klub. Na začátku mě to moc nechytlo, ale když jsem poznal kamarády kolem a tu krásu ježdění v silném větru, tak jsem věděl, že je to ten pravý sport. Na jachtingu mě vedle soupeření s ostatními baví hlavně ten pocit, když sjíždíte vlny v silném větru. Vedle jezdění na optimistu se učím jezdit i na laseru. Moje největší úspěchy jsou devadesáté čtvrté místo v závodě 10. Halloween cup na Lago di Garda, třetí místo na Mistrovsví ČR s názvem O krále Prahy (team race) a čtvrté místo v závodě McDonalds cup na Lipně.

IMG-20230222-WA0004.jpg

Hynek Dokoupil

Na lodi jezdím od 6 let, o rok později už jsem zkoušel první závody.  Plachtím nejraději na Brněnské  přehradě, kde mi to nejvíc jde. V roce 2020 už jsem objížděl závody po celé republice a  jel svoje první MČR.  Zatím mi vyhovují víc závody, kde míň fouká, ale učím se rychle. Loni se mi dařilo v mladších žácích a v Moravském poháru jsem stál na bedně i v celkovém pořadí. Dva menší závody se mi podařilo vyhrát. Začal jsem jezdit na Gardu i na moře do Sovinska a Chorvatska a už se těším, jak budu jezdit letos.

 

Největší úspěchy:

1. místo v mladších žácích v Moravském poháru 2022 (celkově 5.místo)

1. místo celkově  Bermuda cup 2022

1. místo celkově O Hanáckó klobásu 2022

2. místo celkově Hornická regata 2022

3. místo v mladších žácích Jarní Nechranice  - pohárový závod 2022

4.  místo v mladších žácích v Poháru ALT Optimist 2022

bottom of page